clock for blog часы для сайта

« Декабрь 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Дерев'яні будинки з струганої (рубленой) колоди або зруби ручної роботи (дикий сруб)

У будівництві, як в медицині або вихованні дітей, розбираються всі. У всякому разі, так багато хто вважає. Тому немає нічого дивного, що навколо цього склалося чимало на рідкість живучих упереджених суджень. Так було і так буде завжди.

 

Тому що подібні судження прекрасно долають відстані і абсолютно не підвладні часу. Звичайно, можна б їх ігнорувати, але ... Але, як свідчить одна вірменська приказка: «Є речі, які не зробиш, поки не вивчишся, але є й такі, які треба зробити, щоб вивчитися». Дуже глибоко, і дуже мудро, чи не так? Тому, якщо Ви думаєте, що розбираєтеся в будівництві, чому б Вам не побудувати будинок? Наприклад, дерев'яний будинок з рубленого колоди(дикий сруб)?

Дерев'яний зруб (сруб)ручної рубки (дикий зруб) здавна вважається символом надійності і твердості. Використання срібних конструкцій в будівництві дерев'яних будинків прийшло до нас з далекої давнини і має свої багатовікові традиції. Ще наші далекі предки, знайшовши відповідне дерево, відпилювали у нього верхівку і кореневище, вирубували в отриманій колоді найпростіші чашки і збирали в вінці. Щілини такого стародавнього житла (сруб дома)утеплялися, конопатилися переважно мохом, і будинок був готовий до заселення. Пізніше, однак, це первісне будівництво зазнало змін і до підготовки колоди стали підходити більш  ретельно. Будівельники валили відповідні стовбури, потім знімали вручну кору, після чого вирубували пази. Тобто, як Ви зрозуміли вже, рубана  колода(ручная рубка)являє собою очищений від кори стовбур дерева, якому вручну надають більш-менш округлу форму, вирубують пази і елементи замків для з'єднання з іншими колодами. Якщо говорити буквально, то саме так і будують сьогодні зруби(сруб дома) майстри цієї справи.

І не дивлячись на застосування новітніх технологій, техніки та сучасних стандартів, ручний тес(ручной тес) - це складна, трудомістка ручна робота. Мабуть, найскладніша і трудомістка з усіх існуючих технологій дерев'яного домобудівництва. Будівельна бригада висококваліфікованих фахівців вручну, за допомогою сокир, ножів, бензопил та іншого ручного інструменту виробляють виготовлення і монтаж  будинку з струганого колоди.

Для виготовлення зрубу(дикий сруб) зі струганої колоди беруть свіжозпилені колоди природної вологості діаметром від 220 до 400 мм і більше - виходить оптимальна для українських кліматичних умов товщина стін. При ручній обробці сокирою і спеціальної киркою верхній, найбільш м'який шар дерева (заболонь) знімається щадяще, в деяких випадках строго по річним кільцям, що дає можливість максимально зберегти природну міцність, теплостійкість і структуру дерева. При укладанні колод між ними прокладають натуральний льон. При цьому дуже важливо, щоб кожна наступна  колода була максимально підігнана до попередньої, тому що від цього залежать якісні характеристики будови(сруб дома). Крім цього необхідно враховувати ще цілий ряд особливостей споруди дикого зрубу(дикий сруб). Так як, будь-яка  колода володіє сбежестостью, зменшується в діаметрі від комля до вершини, при укладанні колод у зрубах з рубленого колоди(сруб из рубленого бревна), необхідно чергувати комелі і вершини. Крім того, товщина кожного вінця залишається різною.

Будівництво дикого зрубу(дикий сруб) - справа досить складна, потребує високого професіоналізму, спеціальних знань і багаторічного досвіду. Тому, як би Вам не хотілося побудувати зруб ручної роботи (сруб ручной рубки)самому, все ж краще цю відповідальну справу довірити фахівцям. І першим своїм кроком на шляху будівництва свого дерев'яного будинку Ви повинні зробити вибір будівельної компанії, яка втілила б у життя будинок Вашої мрії. І така компанія є. Це будівельна фірма «Эко Сруб Буд», яка ось вже більше 10 років лідирує на вітчизняному ринку будівництва дерев'яних будинків «під ключ». Співробітники нашої компанії готові взяти на себе всі роботи, починаючи з проектування, до введення в експлуатацію Вашого будинку. Ми відповімо на всі Ваші запитання, допоможемо з монтажем і обробкою Вашого будинку. Вам ми залишимо лише радість володіння зрубом ручної роботи(сруб ручной рубки). Хоча знати, як треба правильно будувати дикий зруб(дикий сруб), Ви повинні обов'язково. І саме для Вас ми і продовжимо цей будівельний лікнеп.

Одним з досягнень в сучасному будівництві будинків з рубленого колоди, стала можливість виробляти комплектацію зрубу(сруба) в одному місці, а зводити будинок - в іншому. Якщо раніше ті самі предки тягали колоди на місце будівництва прямо з лісу, то зараз все відбувається інакше. Технологічне обладнання тепер дозволяє виготовити повний комплект колод, покрівлю, підігнати все це на будмайданчику компанії, після чого розібрати будинок, перевезти його в будь-яке місце і швидко заново зібрати. Висококваліфіковані фахівці, а саме такі працюють в нашій фірмі «Эко Сруб Будзнають самі і обов'язково ознайомлять Вас з двома найбільш відомими способами з'єднання колод: «в лапу» і «в чашу». При виготовленні дикого зрубу "в чашу" колоди з'єднують хрест-навхрест. З технологічної точки зору такий метод рубки набагато складніше, ніж з прямим кутом "в лапу", тому й коштує він трохи дорожче.

Рубка стін дикого зрубу із залишком (інакше кажучи, «в чашу» або «в обло») починається з укладання першого (окладного) вінця, обтесані на два канти: один з внутрішньої сторони, другий - з тієї, з якою колоду кладеться на фундамент . Ширина нижнього канта повинна перевищувати 15 см. Перший вінець укладають з колод товстіший, строго за рівнем. Наступний вінець дикого зрубу з'єднують з ним в паз, який вирізують з нижньої сторони кожної колоди. Всі колоди повинні мати пази шириною 12-15 см. Фахівці радять викладати зруб(сруб) відразу по всьому периметру.

При рубці дерев'яного будинку, дикого зрубу(дикий сруб) "в чашу" використовують більш довгі колоди, так як при цьому способі втрачається близько 0,5 м за рахунок двох залишків. Щоб додати стінам стійкість, вінці скріплюють між собою вставленими в просвердлені отвори нагелями (своєрідними дерев'яними цвяхами), рідше - вставними дерев'яними шипами висотою 12-15 см і товщиною 2,5 см, розташовуючи їх через 1,5-2 м по довжині і висоті зрубу. Щоб уникнути перекосів, в простінках ставлять не менше двох шипів на відстані 15-20 см від краю.

Рубка зрубу "в лапу" (без залишку) більш економічна. При такому з'єднанні колод утворюється рівний кут. Однак кут, зрубаний "в лапу", менш стійкий, ніж "в чашу", тому доводиться звертати увагу на його вертикальність і прямолінійність. Перед виготовленням "лап" колоди потрібно розмітити. Висота всіх "лап" в проекті повинна бути пропорційною товщині колоди, а розміри однаковими. Рубати "лапи" зрубів традиційно починають у колоди, діаметр якої в висівок найменший. Колоду отесують  на один кант (завширшки не менше половини його діаметру в висівок). У подальшій роботі першу "лапу" використовують в якості зразка для наступних.

На збірку вже готового зрубу(сборка сруба) буде потрібно не менше двох тижнів. Під час укладання вінців дерево обробляють антигрибковими (антисептиками) і за бажанням замовника вогнезахисними просоченнями (антипіренами). Обов'язково простежте за тим, щоб антигрибкові просочення були неукривного, тобто не створювали на поверхні колод повітронепроникну плівку. В іншому випадку зруб втратить одне з основних своїх унікальних властивостей - «дихання», завдяки якому повітря в дерев'яному будинку завжди залишається свіжим і чистим. Недарма більшість будівельних фірм віддають перевагу просочення на водній основі, оскільки вони краще пропускають повітря. Що стосується вогнезахисних засобів, то плівку створюють лише ті з них, які претендують на надання деревині особливо високої вогнестійкості. У разі самостійної покупки питання про властивості конкретних просочень потрібно задати продавцю. Сьогодні широко застосовують просочення для дерев'яного будинку, як вітчизняного, так і імпортного виробництва.

Терміни зведення дикого зрубу(строительство дикого сруба) - близько року. Гарантія - більше 150 років. Будинки, «під ключ» побудовані цим методом, відносяться до класу індивідуального елітного житла, їх вартість досить значна. Зате кожен такий будинок неповторний у своїй унікальності, що цінується знаючими і практичними людьми.

І все ж, незважаючи на всю трудомісткість і дорожнечу, при будівництва дерев'яного будинку з рубленого колоди(дикий сруб) шкурка варта вичинки.

Якщо Ви зважитеся побудувати дикий зруб, Ви відразу ж придбаєте ряд переваг.

Зруб (сруб)створює ідеальне середовище для життя з точки зору чистоти повітря, вологості та екологічності.

У будинку не буває вогкості, його стіни дихають разом з нами і, за рахунок природної рециркуляції повітря, не вимагають систем кондиціонування.

Зруб(сруб) має низьку теплопровідність, тому влітку в ньому прохолодно, а взимку він швидко прогрівається і довго зберігає тепло.

Дерева, з яких створюється зруб(сруб), обробляються ручними ножами, що максимально зберігає натуральні захисні властивості і природний вигляд дерева в інтер'єрі Вашого будинку. Додаткова обробка внутрішніх стін зрубу не потрібно.

Дерев'яний зруб(дом из сруба) чудово впишеться практично в будь-який ландшафт, оскільки він є частиною природи.

 

 +38 097 257 94 00

      

 

Сайтwww.Эко-Сруб-Буд.com.ua