clock for blog часы для сайта

« Декабрь 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Канадькая  рубка

  Незважаючи на свою назву, технологія будівництва дерев'яних будинків під назвою Канадська рубка (Канадская рубка)(фото 1) є одним з різновидів так званої «російської рубки». Її придумали наші з Вами предки, але вона стала найбільш популярна спочатку саме в Канаді.

Корінні народи Канади, ескімоси, які проживають на півночі, і індіанці, які проживали на півдні, традиційно не використали у своєму житті будівництво дерев'яних будинків. Саме українці, які з'явилися в Канаді в середині 18 століття, використовували цю технологію для будівництва звичного для себе житла. Так як Канадська рубка (канадская рубка)є більш надійною для захисту дерев'яної будови, але в теж час і більш трудомісткою, у себе на батьківщині вона не прижилася. У той час як переселенці, завдяки своїй пасіонарності та енергії, вибираючи між довговічністю житла і швидкістю його споруди - вибрали перше. І саме завдяки цьому дана технологія стала широко популярна на півночі Америки.

 

 Вибір матеріалу.

  Для будівництва канадського будинку ручної рубки(канадский сруб ручной рубки) використовуються круглі колоди діаметром 22-60 см. Оскільки якість деревини є «фундаментом» довговічності майбутнього будинку(сруба), вони проходять ретельний відбір ще на стадії закупівлі сировини. Після цього відібраний ліс надходить до нас на базу, де в спеціально підготовлених місцях, він проходить попередню обробку, яка розділена на два етапи:

1 етап -ошкурка. Це видалення кори за допомогою скобеля або заточеною лопати. Варто відзначити, що робити це потрібно досить швидко, щоб не допустити початку процесу гниття і поширення короїда. Наприклад для будівництва зрубу площею 100 кв / м потрібно 2-2,5 місяця, однак 1-етап сировина повністю проходить протягом перших двох тижнів з моменту надходження на виробничу площадку.

2 етап - острожка електричним рубанком. Метою цієї обробки є видалення залишків кори і надання стволу більш естетичного вигляду. При цьому, всупереч існуючій думці, зрізається не весь захисний шар, а лише невелика його частина. Наприклад біля стовбура дерева діаметром 30 см, захисний шар становить 5-6 см, а зрізається всього лише 3-7 мм. Після острожки кожну колоду обробляється спеціальним антисептиком, щоб захистити і зберегти його на весь період будівництва до моменту фінішного фарбування зрубу(сруба) на ділянці Замовника.

 

  Якщо протягом процесу підготовчої обробки виявляються сліди синяви, гнилі або якісь інші невидимі до цього негативні дефекти, тоді такий матеріал також бракується частково або повністю і йде на виробництво вторсировини.

 І тільки пройшовши всі перераховані вище процедури, отримавши остаточне схвалення, матеріал находить на складальний майданчик.

  Опис особливості технології.

  Під поняттям «Канадської рубки»(канадская рубка) мається на увазі не тільки використання круглої колоди, обробленої ручним способом, але в першу чергу вид кріплення в місцях стиків, у кутах, так звана рубка в канадську чашу(рубка в канадскую чашку). Він захищає кути від затікання води в чашу, яка розташована дном вгору, на відміну від традиційної російської рубки «в обло», де чаша розташована дном вниз. Спочатку на нижній колоді, під кутом один до одного, в майбутньому місці кріплення, зрізаються бічні сторони (виконуються Затеси - лиски (застаріле)) (фото 2). За аналогією з норвезької чашею вони служать для щільного заклинювання чаші верхнього вінця з посадочним місцем нижнього в процесі усушки і усадки.

 Після цього, на верхньому вінці, з використанням спеціального інструменту - риси - відзначаються контури чаші і паза, щоб верхня колода без щілин ідеально лягла на нижнє. На цьому хитрощі не закінчуються. Щоб вінці міцно зчепилися один з одним, а також для того, щоб уникнути їх можливої ​​майбутньої деформації в період усушки, використовується дерев'яні нагеля, а в місці кріплення колод використовується шип-паз (курдюк - застаріле). Цей елемент захищає майбутній будинок від «протягіві кутів», а також заклинює щілини в кутах після усушки й усадки зрубу(сруба).

  Крім того обов'язково пропилюється компенсаційні пропили на 1/3 діаметру і свердляться спеціальні отвори під нагеля діаметром не менше 30 мм.

  Стіна зрубу(сруб), зібрана за даною технологією, має наступний зовнішній вигляд:

 

Вид кута зрубу канадської рубки

 Будинки канадської рубки(сруб канадской рубки) мають наступні незаперечні переваги:

- Колода, оброблена вручну, більш довговічна, менш схильна  до впливу вологи і грибка (чого не можна сказати про оциліндровану  колоду,  де під час обробки зрізається захисний шар деревини)

- Завдяки тому, що елементи зрубу(сруба) міцно «схоплені» один з одним, а також тому, що під час усадки верхні колоди тиснуть на нижні, не даючи їм деформуватися, щілини в стінах цих будинків відсутні. Самі стіни виглядають як суцільний масив, що не тільки красиво, але і звільняє господаря майбутнього будинку від проблем із збереженням тепла в його будинку, тобто від додаткових витрат, з якими дуже часто стикаються власники будинків, побудованих за більш «дешевим» технологіями.

- За таким будинком багато легше доглядати, його довговічність може досягати декількох сотень років.

- Бути власником такого будинку(сруб дома) дійсно престижно. Це практично, те ж саме, що бути власником автомобіля преміум-класу, хоча ми допускаємо, що не для всіх наших читачів це є перевагою.

 

   Потрібно сказати, що Канадська рубка зрубів(канадская рубка срубов) сьогодні набирає все більшу популярність і привертає до себе все більше уваги. Розуміючи, що це вибір практичних і далекоглядних домовласників, будівельні компанії пропонують різноманітні проекти середньої і преміум цінової категорії. Обмеженням її поширення є більш висока вартість в порівнянні з «популярними» технологіями, а також відсутністю достатньої кількісті  майстрів, що володіють необхідними знанням і досвідом.


 

 +38 097 257 94 00

      

 

Сайтwww.Эко-Сруб-Буд.com.ua