clock for blog часы для сайта

« Декабрь 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Дах є найбільш важливим елементом будинку(сруба), тому що забезпечує захист конструкції від несприятливих впливів навколишнього середовища. Покрівля - верхній елемент даху, що охороняє будинок від різних атмосферних явищ. Таким чином, довговічність будинку залежить, насамперед, від правильно обраного матеріалу для покрівлі.

 

Сучасна будівельна промисловість представляє широкий спектр покрівельних матеріалів для приватних будинків на будь-який смак. Найбільш поширені види покрівельних матеріалів для скатних дахів заміських будинків, дач і котеджів:

 • Керамічна черепиця
 • Гнучка черепиця
 • Сланцева покрівля
 • Металочерепиця
 • Цементно-піщана черепиця
 • Композитна черепиця
 • Хвильові бітумні листи
 • Металева фальцева покрівля (зі сталі або з міді)
 • Металева профільована покрівля (профнастил)
 • Полімер-піщана черепиця
 • Природні покрівлі (солома, очерет, дерен, дранка)
 • Азбестоцементні листи (шифер)

Розглянемо докладніше деякі з цих покрівельних матеріалів, які викликають найбільший інтерес  у українців.

Гнучка черепиця (так само її називають м'яка або бітумна черепиця, а так само шингл від англійського shingle - покрівельна дранка, гонт) являє собою невеликі плоскі листи різних форм з фігурним вирізом з одного боку. Виготовляється з скловолокна або целюлози, просочених модифікованим бітумом з різними полімерними добавками. Така структура забезпечує міцність і пластичність, що робить черепицю стійкої до деформації. Бітум не схильний до корозії і гниття, що істотно збільшує термін експлуатації черепиці. Із зовнішнього боку плитка покрита базальтовою або мінеральною крихтою. Такий шар щонайкраще охороняє основу від впливу навколишнього середовища: відомо, що базальт - один із самих надійних природних матеріалів. Крім того, подібне покриття виконує функцію, що декорує за рахунок різноманітності колірних відтінків.

Слід зазначити, що гнучка черепиця не вигорає і не вимагає додаткового фарбування під час експлуатації. Область застосування даного виду покрівельних матеріалів досить широка. Гнучка герепіца може застосовуватися на будь-яких дахах з ухилом не менше 12 °, крім того, можливо її використання для реконструкції старих покрівель. Висока тепло- і звукоізоляція робить цей вид покрівлі незамінним матеріалом для приватних будинків. Гнучка черепиця абсолютно безшумна під час атмосферних опадів і не вбирає вологу. А також здатна витримувати різкі перепади температури. Крім того, серед переваг гнучкої черепиці можна відзначити її економічність через малу кількість відходів навіть на складних конфігураціях дахів. Таким чином, поєднуючи в собі високий рівень міцності і відмінні декоративні властивості, а також простоту монтажу, гнучка черепиця є одним з найбільш популярних покрівельних матеріалів.

 

Керамічна черепиця вважається найпоширенішим елітним покрівельним матеріалом. Виробляється вона з глиняних сумішей з високим вмістом оксидів заліза. Випал черепиці відбувається при температурі 1000 ° С, після чого натуральна керамічна черепиця набуває червоно-коричневий колір. Також можливе нанесення на лицьову сторону пластини шару різних відтінків.

Подібний покрівельний матеріал вважається одним з найбільш довговічних. Термін служби якісної черепиці - більше 100 років. Особливістю її можна вважати вогнестійкість і стійкість до різних атмосферних явищ і сонячної радіації. Низька теплопровідність запобігає зайвому нагріванню покрівлі в жарку погоду і зберігає тепло під покрівлею в холоди. Керамічна черепиця не накопичує статичної електрики, а також забезпечує хорошу звукоізоляцію.

Основним критерієм, що визначає якість керамічної черепиці є щільність і пористість. Висока щільність і мала пористість говорить про високий рівень міцності і «нездатності» черепиці поглинати і утримувати вологу, що в свою чергу є запорукою морозостійкості. Найбільш якісною вважається керамічна черепиця з невеликою кількістю замкнутих пір.

Існує кілька видів даного покрівельного покриття: плоска, хвилеподібна (у вигляді однієї або двох хвиль) і жолоб (її ще називають чернець-черниця).

Хвилеподібна черепиця забезпечує більш надійне кріплення, так як має спеціальні пази, що зменшує водопроникність покрівлі. Варіант плоскої черепиці (самий «древній» вид такої черепиці - це так званий «бобровий хвіст») дуже зручний на конусних видах дахів (вежі). Проте подібний вид черепиці може використовуватися тільки на дахах з великим ухилом - більше 35 градусів. Для криволінійних поверхонь рекомендується жолобчаста керамічна черепиця. Даний вид покрівельних матеріалів поєднує в собі кращі риси сучасних технологій і древніх традицій.

 

Металочерепиця - є різновидом профільованого сталевого оцинкованого листа з полімерним покриттям, який піддається поперечному штампуванню для отримання малюнка, що імітує натуральну черепицю.

Для захисту сталевого оцинкованого листа від зовнішніх впливів використовуються різні полімерні покриття. Яке наноситься  зверху полімерне покриття, крім декоративних властивостей, має високу антикорозійну стійкість. Існує кілька видів захисних покриттів, що відрізняються за якістю, товщині і ціні. Колірна палітра металочерепиці, яку пропонують виробники, досить різноманітна. Вона визначається палітрою фарб заводу-виробника листа. Як правило, кожен завод має власну систему маркування фарб. При виборі кольору рекомендується користуватися каталогами кольорів даної фірми або зразками стали.

Основними переваг металочерепиці є:

 

Невелика  вага,

простота монтажу,

різноманітна колірна гамма,

повний набір комплектуючих, що поставляються фірмами разом з покрівельним матеріалом,

екологічна безпека,

прийнятна ціна.

Але матеріал не позбавлений і недоліків. Це підвищена витрата матеріалу на складній покрівлі, схильність до корозії, якій піддаються місця з порушеним захисним покриттям, а так само багато хто називає підвищену галасливість під час дощу і вітру. Але насправді низька шумоізоляція - це недолік пристрою покрівлі. Коли роботи виконані якісно, ​​при поривах вітру металочерепиця не стукає по обрешітці, а при правильно виконаному водовідведенні шум стікаючих потоків води не буде чутний мешканцям мансарди.

Сланцева покрівля. Сланець відомий як природний матеріал. Це натуральний камінь, гірська порода з добре вираженою сланцеватості, тобто, здатністю розшаровуватися на тонкі пластинки.

Сланець століттями використовувався в якості покрівельного матеріалу поряд з керамікою і соломою. Термін служби сланцю більше 200 років. Цей матеріал по праву може вважатися самим міцним і надійним.

Для покрівельних робіт найчастіше застосовуються пластинки сланцю 15х20 см і 30х60 см. Середня товщина пластинок близько 5 мм, але так само поставляються плитки товщі і тонше (відповідно й коштують вони по-різному).

Спектр форм і розмірів досить широкий. Перевага таких пластин полягає в тому, що вони дозволяють втілювати різні дизайнерські ідеї, і це ніяк не вплине на надійність конструкції. Колірна гамма сланцю представлена ​​в темних тонах: від сірого до чорного, від темно коричневого і синього до темно-зеленого. Але подібну обмеженість відтінків компенсує характерний не тьмяніє блиск каменю. Сланець володіє всіма притаманними каменю характеристиками. Насамперед, це досить важкий матеріал, щоб запобігти парусність покрівлі. Також можна відзначити таку якість, як стійкість до всіх викидається в атмосферу хімічних елементів, шкідливим газам, олив та розчинів. Сланець не схильний до корозії і стирання, не деформується під впливом температур. Даний покрівельний матеріал характеризується стійкістю до ультрафіолетового випромінювання, низьким водопоглинанням і водопроникністю, високою морозостійкістю і шумоізоляцією. Також сланцеві плитки не вигоряють і не міняють колір.

Звичайно, ціна на покрівельний сланець, як на елітний покрівельний матеріал, досить висока. Але краса і надійність такої покрівлі безсумнівно стоять вкладених в неї коштів.

Покрівля - найбільш важливий елемент у конструкції Вашого будинку. Вона захищає все будову від різних впливів природних стихій. Тому вибір покрівельного матеріалу є дуже важливим кроком в ремонті або будівництві або будинку. Крім того, покрівля є важливою складовою архітектури будинку і визначає його зовнішній вигляд. При виборі матеріалу для покрівлі радимо звертатися до фахівців у цій галузі. Наша компанія допоможе Вам не тільки визначитися з вибором матеріалу, але так само проконсультують з усіх питань, пов'язаних з його правильною установкою, або візьмуть всі проблеми монтажу покрівлі на «свої плечі», щоб Ви могли довгі роки насолоджуватися красою і надійністю зробленої даху!

 

 +38 097 257 94 00

      

 

Сайтwww.Эко-Сруб-Буд.com.ua