clock for blog часы для сайта

« Октябрь 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Профільований брус - це натуральний лісоматеріал. Для виробництва профільованого бруса(профилированный брус) в основному використовується сосна або ялина, хоча також застосовують модрину і кедр. Цілісний брус - це найпростіший варіант матеріалу для будівництва зрубу. Цілісний профільований брус виготовляють в заводських умовах з колоди, відпилюючи чотири канти і надаючи чітко визначений стандартний профіль і необхідну форму. Як правило, такий брус являє собою колоду прямокутного або квадратного перетину. Поверхні бруса строгаются по першому класу чистоти - тобто до рівня євровагонки.

Розрізняють декілька видів профільованого бруса, за методом їх виготовлення. Класичний прямокутний або квадратний брус буває розпилений і струганий.

Пиляний брус в заводських умовах піддається мінімальній обробці. З круглих колод природної вологості (50-70%) на пилорамах випилюють прямокутний брус різного перетину (100х100, 100х150, 150х150, 150х200, 200х200мм і т.д.). У такому вигляді брус надходить на будівельний майданчик, де з нього збирають стіни будинку. Основні недоліки: ймовірність появи тріщин в процесі висихання і значна усадка (3-5% від первісної висоти) в перші 5-6 місяців після зведення будинку.

Струганий брус має такі ж типорозміри, як і пилений. Але його сушать в заводських умовах до вологості 20-25%, а потім стругають на спеціальному обладнанні. Щоб усадка стін була незначною, в брусі робиться горизонтальний внутрішній пропил. При цьому сам брус зовні залишається гладким. При складанні будинку за рахунок пропилів утворюються повітряні порожнечі, які дозволяють стінам з профільованого бруса зберігати тепло в півтора рази краще, ніж стіни зі звичайного гладкого бруса. Такі будинки на 15-30% дорожче аналогів з оциліндрованих колод через більшої витрати дерева і трудомісткості технології виробництва.

Останнім часом для будівництва деяких дерев'яних будинків використовується більш ускладнений профіль будівельного бруса. Це спеціальний матеріал в якому протилежні сторони мають взаімосопрягаемий профіль. У деревообробному виробництві застосовують Д-образний і шпунтових профіль обробки бруса. Враховуючи існуючу технологію й устаткування брус з ускладненим профілем буває тільки струганим. Природно, профільований брус з Д-образної та шпунтової обробкою поверхні дорожче гладкого квадрата, однак і зруб зібраний з такого матеріалу має велику жорсткість з'єднання і вимагає меншої кількості міжвінцевого ущільнення. Крім того при роботі з брусом Д-подібного профілю наявність ущільнювача між рядами бруса зовні непомітно.

Правда, в різновид бруса, оскільки це теж обробка вихідного колоди, можна сміливо віднести так званий лафет. Це матеріал, отриманий в результаті обрізки або ручного отісування двох протилежних сторін колоди. Такий метод обробки колоди до стану напівбруса ще називають Норвезьким стилем. У нашій країні цей спосіб як і сам матеріал не знайшов широкого застосування, адже по суті він є різновидом злегка облагородженого «дикого зрубу».

Будинок з профільованого бруса(дом из профилированного бруса) має низьку теплопровідність і в зимовий час його можна прогріти всього за кілька годин.

Ще однією незаперечною перевагою профільованого бруса є здатність стін виводити з приміщення зайву вологість, а так само легкість конструкції і стійкість до деформації, тому будівництво дерев'яного будинку з профільованого бруса(строительство дома из профилированного бруса) не вимагає пристрою масивного фундаменту й залучення важкої будівельної техніки.

Для зведення зрубу з бруса(сруб из бруса) достатнім є стовпчастий фундамент або фундамент, званий «плаваючі стовпчики».

Побудувати будинок з профільованого бруса легко і просто, тому, що всі вироби виготовляються на верстатах з високою точністю і не вимагають подальшої підгонки. Готовий цільний брус має посадочні чашки, утеплювальні пази, шипи, притискаючі межвінцовий утеплювач, вертикальні пропили, завдяки яким брус не веде. Ці пропили також знімають напругу і запобігають горизонтальному розтріскування в процесі висихання бруса. Всі ці допоміжні елементи по-максимуму оптимізують збірку зрубу з профільованого бруса. Цілісний профільований брус надходить до замовника повністю готовим для будівництва, що не вимагає підгонки на місці.

Профільований брус (профилированный брус) також як і оциліндрований брус є оптимально екологічним матеріалом в дерев'яному житловому будівництві. Тому все частіше для будівництва дерев'яних будинків і зрубів(сруб), як за кордоном, так і у нас в країні, застосовують цілісний профільований брус. Такі будинки з профільованої колоди поєднують в собі порівняно низьку вартість з високими експлуатаційними характеристиками. Зовні дерев'яний будинок з цілісного профільованого бруса(цельній профилированній брус) схожий на будинок з клеєного бруса, але ціна на сам матеріал нижче в 2,5-3 рази в порівнянні з клеєним брусом. Як ми вже говорили, будинки зі струганого профільованого бруса швидко і легко збираються. При цьому, як правило, після осідання зрубу, побудованого з профільованого бруса, конопатка утеплювачем не потрібно. Крім того, профіль бруса побудований таким чином, що при дощі вода не потрапляє між колодами, що вберігає його від гниття. За рахунок своєї здатності витримувати необмежене число циклів «заморожування - відтавання» навіть при несприятливих погодних умовах зруб з профільованого бруса може прослужити більше 60 років. Ну і звичайно, будинок з профільованого бруса(сруб из профилированного бруса) буде мати привабливий вигляд одразу ж після зведення. Внутрішні поверхні будинку практично не вимагають дорогої додаткової обробки, лише обробляються екологічно чистими матеріалами на основі масел або бджолиного воску.

 

Важливими естетичними показниками для використовуваної  колоди є його товщина і сучковатость. Найбільш поширеним є закруглений профіль колоди. Для запобігання деревини від гниття використовуються антисептики. За допомогою антисептика колодам  можна надати і певний колірний відтінок. При виборі профільованого бруса для будівництва будинку, варто звернути увагу на якість його сушки, адже брус це об'ємний матеріал, і просушити його до стану, коли усадка й деформації матеріалу будуть зведені до мінімуму, досить складно. При недотриманні технології обробки та сушіння брус може "повести", будинок з такого бруса не буде надійний, він може дати усадку і скрипіти на морозі. Щоб уникнути негативних наслідків, стіни дерев'яного будинку з бруса(брус) необхідно ретельно проконопатити. Тому, слід враховувати той факт, що після завершення зведення дерев'яних стін з профільованого бруса і до початку їх обробки повинен пройти рік, тому що стіни перед початком обробки повинні «осісти». Осадка часом досягає 10%, що в 4-10 разів більше, ніж у кам'яних або каркасних стін. Як і будь-яке інше дерев'яне житлове будівництво, будинок з профільованого бруса відноситься до категорії легкозаймистих. І так само, як і всі інші, має схильність дії несекомих-шкідників і гниття. Тому при будівництві такого будинку дуже важлива правильна обробка всіх елементів зрубу(сруба) спеціальними захисними речовинами - антипіренами і антисептиками.

 +38 097 257 94 00 

      

 

Сайтwww.Эко-Сруб-Буд.com.ua